Original: $199.00
-65%$199.00
$69.65The Story
- Energy-efficient 3W LED lights included.
- Durable aluminum construction for lasting use.
- Easy installation with recessed wall design.
- Customizable with optional motion sensor.
- Available in two stylish colors.
DIMENSIONS:
- Black: 13.7" x 72.8" / 35 x 185cm
- Silver: 17.7" x 70.8" / 45 x 180cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 3W |
| Voltage: | 85 - 265V |
| Number of light sources: | 1 |
| Light Source: | AC |
| Lighting Area: | 3-5square meters |
| Item Type: | Wall Lamps |
| Installation Type: | Wall Mounted |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
- Energy-efficient 3W LED lights included.
- Durable aluminum construction for lasting use.
- Easy installation with recessed wall design.
- Customizable with optional motion sensor.
- Available in two stylish colors.
DIMENSIONS:
- Black: 13.7" x 72.8" / 35 x 185cm
- Silver: 17.7" x 70.8" / 45 x 180cm
SPECIFICATIONS:
| Wattage | 3W |
| Voltage: | 85 - 265V |
| Number of light sources: | 1 |
| Light Source: | AC |
| Lighting Area: | 3-5square meters |
| Item Type: | Wall Lamps |
| Installation Type: | Wall Mounted |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | AC 85~265V |
| Power Source | AC |
| Dimmable | Upon Request |
| Sloped Ceiling | Upon Request |
| Certification | CCC |
| Warranty | 3 years |





















